קטגוריות
חדשות קנאביס בארץ מדריכים וטיפים - למטופלי וצרכני קנאביס קנאביס רפואי - מחקר ובריאות

איפה ניתן לקנות קנאביס רפואי?

שתי הדרכים לרכוש קנאביס רפואי בישראל, לאחר קבלת מרשם מרופא מומחה, היא דרך בתי המרקחת או באמצעות שירותי משלוחים של חברות הקנאביס.

רכישת מוצרי קנאביס רפואי בהתאם לחוק ולתקנות משרד הבריאות דורש מסמך הנקרא “רישיון קנאביס” המונפק מטעם משרד הבריאות. רכישת מוצרי קנאביס רפואי במרשם רופא, דרך בית המרקחת או בשירות משלוחים עד הבית, מותנה בקבלת רישיון לשימוש קנאביס רפואי מטעם היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

לאחר קבלת הרישיון, עומדות בפני המטופלים שתי אפשרויות לרכישת האספקה החודשית: משלוחי קנאביס עד הבית או רכישה דרך בתי המרקחת.

רכישת מוצרי קנאביס רפואי בבתי מרקחת

ברחבי הארץ קיימים היום כ-50 בתי מרקחת המוכרים מוצרי קנאביס רפואי ישירות למטופלים, בכפוף להצגת מרשם רופא עדכני – מסמך חודשי המתקבל בצמוד לרישיון קנאביס (באסדרה החדשה) בלבד. רישיונות קנאביס התקפים לפי האסדרה הישנה אינם דורשים מרשם חודשי צמוד, אך לא ניתן לרכוש באמצעותם מוצרי קנאביס שיוצרו לפי האסדרה החדשה.

מטופל שרוצה לרכוש את האספקה החודשית שלו בבית מרקחת, יכול לחפש את בית המרקחת הקרוב ביותר למקום מגוריו לפי רשימה ארצית ולפנות אליהם באופן פרטי לצורך בדיקת מלאי מוצרי קנאביס רפואי שקיים וזמין למכירה על בסיס יומי. נכון להיום לא ניתן לשריין מלאי קנאביס רפואי בבית מרקחת, ויש לברר האם המלאי הרלוונטי קיים בבית מרקחת ספציפי לפני הרכישה.

משלוחי קנאביס רפואי עד הבית – אפשרויות

משלוחי קנאביס רפואי חודשיים הם התחליף לרכישת קנאביס רפואי בבית מרקחת. המערכת האחראית על משלוחי קנאביס רפואי מוכרת כרגע מ-4 חברות אליהן ניתן לפנות לתיאום משלוח: ‘פנאקסיה’, ‘בזלת’, ‘טלפארמה’ ו-‘יוניבו’.

אלו המוקדים באמצעותם ניתן לתאם משלוחי קנאביס רפואי עד בית המטופל, בכפוף למרשם קנאביס רפואי בתוקף:

מוקד פנאקסיה – 5329*

חברת התרופות ‘פנאקסיה’ מפעילה כיום את שירות המשלוחים והמכירות שמשרת הכי הרבה מטופלי קנאביס רפואי בישראל. המשלוחים יוצאים מבית המרקחת של החברה  הממוקם בעיר לוד ומגיעים לכל חלקי הארץ. בית המרקחת עצמו אינו משרת לקוחות באופן פרונטלי.

מוקד בזלת – 072-22-11-500
מוקד ‘בזלת’, ששירת את מטופלי הקנאביס במשך שנים רבות עד היום, ממשיך לבצע משלוחי קנאביס רפואי עד לבית הלקוח בעלות של כ-50 ₪ למשלוח. לחברה אין מוקד איסוף פיזי או שירות לקוחות פרונטלי.

טלפארמה – 03-9480444
חברת ‘טלפארמה’ צפויה להיות חברה נוספת שתשווק קנאביס רפואי בייצור עצמי, תחת המותג Green Pharma by EPharma, לאחר שחברת ‘פנאקסיה’ כבר החלה בשיווק מוצרים בייצור עצמי. המשלוחים של חברת ‘טלפארמה’ צפויים להיות ללא עלות, אך נכון לכעת לא ידוע האם היא תשווק גם מוצרי קנאביס של חברות אחרות.

סופר פארם – 077-888-5874

בית מרקחת ס.ל.א מבית טבע (אין קבלת לקוחות פורנטליים) – 03-373-1999

דראגסטור בע”מ, שילוח קנאביס רפואי בפריסה ארצית – 03-373-1999

המידע הנ”ל עתיד להשתנות בהתאם לרגולטור ולשינויים המתרחשים מעת לעת בתחום הקנאביס הרפואי. כמו כן, אין לראות במידע זה כייעוץ רפואי ועל כל שאלה יש לפנות לרופא מומחה.לא יודעים במה לבחור? צריכים ייעוץ, עזרה והכוונה בבחירת משלוח קנאביס רפואי או מלאי בבית מרקחת? במרכזנו ‘ירוק שירותי רפואה’ קיים צוות רפואי מיומן לטיפול והדרכה בקנאביס רפואי.

The post איפה ניתן לקנות קנאביס רפואי? appeared first on ירוק שירותי רפואה.