דרכי צריכה של קנאביס רפואי – איך להשתמש בתרופה?

קנאביס רפואי מספק מזור והרגעה לסימפטומים רפואיים רבים, אך ישנן מספר דרכים לצרוך אותו – עישון, אידוי ושמן – שכל אחת מהן בעלת יתרונות וחסרונות משלה, ולכן מתאימה יותר או פחות למטופלים מסוימים.

קנאביס רפואי, למרות היותו תרופה יעילה למגוון רחב של מחלות ומצבים רפואיים, הוא בסופו של דבר צמח מרפא, שהשימוש הרפואי בו פשוט. עם זאת, ישנן מספר דרכים שונות לצרוך קנאביס רפואי, שחלקן וותיקות ביותר וחלקן התפתחו עם התקדמות עולם המדע והרפואה.

הסיבה לכך שקיימות דרכי צריכה שונות לקנאביס רפואי, ולא סטנדרט אחיד שמתאים לכולם, היא שכל דרך צריכה היא בעלת יתרונות וחסרונות מסוימים, שכל מטופל עשוי למצוא בהם את המפתח לטיפול או לחלופין בעיה שמפריעה להישגי הטיפול. שיטה שמתאימה למטופל אחד לא בהכרח תתאים למטופל אחר, ולכן מטופלים חדשים נדרשים להכיר את כל האפשרויות שניצבות בפניהם עוד לפני תחילת הטיפול.

לפניכם הסבר על דרכי צריכה שונות של קנאביס רפואי, לצד היתרונות והחסרונות שבונים את פרופיל ההתאמה שלהן למטופלים:

צריכת קנאביס רפואי בעישון

עישון קנאביס רפואי – בתצורת תפרחת גרוסה שמגולגלת לכדי סיגריות קנאביס (ג’וינטים) או עוברת תהליך של עישון במקטרת מים (באנג) או מקטרת רגילה. עישון קנאביס רואי זהה לעישון של כל חומר צמחי אורגני אחר. בתהליך העישון, שמתחיל לאחר הצתת החומר הצמחי, החומרים הפעילים שקיימים בקנאביס מתאדים ונשאפים לריאות, ומשם הם נספגים לגוף דרך מחזור הדם. 

עישון היא שיטת הצריכה בה קיימת הטמפרטורה הגבוהה ביותר, ולכן השפעתה על הגוף היא המהירה ביותר מבין כל שיטות הצריכה האחרות – בדרך כלל בטווח של כמה דקות בודדות מרגע השאיפה, ועבור מטופלים מסוימים אפילו לאחר מספר שניות בודדות.

אפשרויות לצריכת קנאביס רפואי בעישון

  1. סיגריית קנאביס (ג’וינט)  – סיגריית נייר מגולגלת המכילה פרחי קנאביס יבשים וגרוסים בלבד. ג’וינט מכונה על ידי משרד הבריאות בשם “סיגריית קנאביס”, ולעיתים מטופלים מעדיפים לרכוש סיגריות קנאביס מגולגלות מראש במקום להכין אותן בעצמן. 
  2. מקטרת מים (באנג) – שיטת צריכה הפופולרית בעיקר בקרב צרכני פנאי אך משרתת גם מטופלי קנאביס רפואי, אשר בבסיסה עיקרון פשוט של עישון דרך מקטרת חלולה המכילה מים. מדובר בצריכה של הקנאביס בלבד, ללא עישון של נייר נלווה או חומרים אחרים, במהלכה העשן עובר סינון במים, ולכן שיטה זו למזיקה מעט פחות לעומת עישון סיגריות קנאביס.
  3. מקטרת (פייפ) – שיטת צריכה פחות פופולרית שאינה כוללת את יתרונות הסינון והקירור של מקטרת המים, אך במקביל גם אינה כוללת שימוש בנייר וחומרים חיצוניים.

צריכת קנאביס באידוי

שיטת צריכה שהתפתחה באופן משמעותי בשנים האחרונות, שדומה מעט לעישון אך אינה כוללת שריפה של החומר. במהלך אידוי קנאביס רפואי, החומרים הפעילים שקיימים בו מתאדים, בדומה לתהליך שמתבצע בעת העישון, אך בטמפרטורה נמוכה יותר (בין 155 ל-220 מעלות צלסיוס) שאינה מובילה לשריפה של החומר הצמחי עצמו. בעת אידוי קנאביס רפואי, כמו בעישון, נעשה שימוש בתפרחת קנאביס גרוסה, אותה מכניסים למכשיר אידוי (וופורייזר) נייד או שולחני.

אידוי נחשב לשיטת צריכה אופטימלית לשימוש רפואי בקנאביס, מכיוון שהוא משלב השפעה מהירה יחסית שמקורה בצריכה דרך מערכת הנשימה, ואינו כולל את הנזק הרפואי של שאיפת עשן שקיים בעת העישון.

צריכת קנאביס בשמנים ומיצויים

שמנים ומיצויים המופקים מפרחי הקנאביס ומכילים את מרבית החומרים הפעילים שקיימים בהם, הם הדרך הרפואית האופטימלית (מהיבט רפואי קונבנציונלי) לצרוך קנאביס רפואי. שמנים ומיצויים אלה מכילים את כל החומרים אותם יש לצרוך מצמח הקנאביס כדי לספוג את סגולותיו הרפואיות, וצריכתם “חוסכת” לגוף את צריכת החומר האורגני עצמו.

צריכת שמנים ומיצויים, הנמכרים למטופלים בעלי מרשם לקנאביס מראש בבתי המרקחת, נחשבת לשיטה יעילה בשני היבטים עיקריים: עלייה איטת והדרגתית בעוצמת ההשפעה, ומשך השפעה ארוך יותר לעומת השפעה המתקבלת מעישון או אידוי. במקביל, משך הזמן שנדרש בין הצריכה לבין תחילת ההשפעה הוא ארוך בהרבה, ועשוי להגיע לכדי שעה ואפילו יותר.

אפשרויות לצריכת שמן קנאביס רפואי

  1. בליעה  – בליעת הטיפות וצריכה של החומרים הפעילים דרך מערכת העיכול. ההשפעה תהיה חזקה יותר בצורה משמעותית, אך החיסרון שלה הוא שהיא מורגשת לאחר פרק הזמן הארוך ביותר. לעיתים, ההשפעה עלולה אפילו לא להגיע בכלל עבור מטופלים מסוימים בגלל הצריכה דרך מערכת העיכול.
  2. ספיגה תחת הלשון – טפטוף ממוקד של הטיפות לחלל שמתחת ללשון, כדי שייספגו דרך מערכת הדם. צריכה באופן זה גורמת להשפעה להיות מהירה יותר באופן משמעותי, ולעיתים להגיע לשיא מוקדם וחזק יחסית, אך באופן כללי היא חלשה וקצרת טווח יותר לעומת צריכה דרך מערכת העיכול.

צריכת קנאביס רפואי במזון

צריכת קנאביס במזון הינה דרך צריכה פחות מדויקת ובעיקר פחות נגישה למטופלים. ככלל, משרד הבריאות אוסר על שימוש בקנאביס רפואי בתצורת אכילה והדבר מתאפשר לילדים בלבד, ורק כאשר המוצר מופק במפעל קנאביס רפואי מאושר ולא במטבח ביתי.

שילוב קנאביס רפואי במזון יכול להתבצע באמצעות בישולו בשמן או בחמאה (או בסיס שומני אחר כמו חלב, שמנת וכו). תהליך זה גורם לשחרור החומרים הפעילים הקיימים בצמח אל תוך הבסיסי השומני, בו ניתן להשתמש אחר כך כמו בגרסה המקורית של אותו מוצר המזון – חמאה, חלב וכו’. עם זאת, הכנת מאכלי קנאביס אינה מומלצת עבור מטופלים חדשים שאינם בקיאים בנושא מינונים או בעלי ניסיון אישי בתחום.

יש לכם שאלות על צריכת קנאביס רפואי? צריכים ייעוץ, עזרה והכוונה בדרך לטיפול בקנאביס רפואי? ירוק שירותי רפואה מציעה לכם שירות אישי שיביא אתכם כל הדרך אל המרשם, וילווה אתכם לאורך כל התהליך מרגע קבלתו ועד סיום הטיפול. פנו אלינו, ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, בקשה או תחילת תהליך בירור.

הפוסט דרכי צריכה של קנאביס רפואי – איך להשתמש בתרופה? הופיע לראשונה ב-ירוק שירותי רפואה.