קטגוריות
מדריכים וטיפים - למטופלי וצרכני קנאביס קנאביס רפואי - מחקר ובריאות

הדרכה למטופלי קנאביס רפואי ומשפחותיהם

ליווי בתחילת ולאורך הדרך

הדרכת מטופלי קנאביס רפואי ובני משפחותיהם היא אבן הדרך הראשונה והמשמעותית ביותר בתחילת תהליך הטיפול, שקובעת את הטון, היציבות ולעיתים גם את ההצלחה שלו, ובונה את הביטחון האישי של המטופל ואת אמונתו בהצלחת המשך הטיפול – אלמנט חיוני בכל הליך רפואי מתמשך.

טיפול בקנאביס רפואי הוא בדרך כלל תהליך ארוך טווח, שלעיתים מתהווה ונבנה לאורך חודשים רבים של התאמה ושיפור תוצאות. מטופל קנאביס חדש נכנס בתחילת דרכו לתהליך שלוקח לפחות 6-10 חודשים, וכולל כניסה לעולם של טיפול תרופתי, שעל אף היותו טבעי ובטוח הנו בעל השפעה לא מבוטלת על אורח חייו של המטופל, שצריכה להילקח בחשבון לפני שמתחילים.

מתוך מחשבה זו, השלב הראשון בדרך לטיפול מוצלח בקנאביס רפואי הוא הדרכה בסיסית, שמטרתה לחשוף את המטופל לעולם החדש בצורה נוחה, מרגיעה ובטוחה, ולאפשר לטיפול לממש את הפוטנציאל שלו ולהגיע לתוצאות מקסימליות. הדרכה זו, שמיועדת גם לבני המשפחה שמלווים את מהלך הטיפול ונמצאים באופן קבוע בסביבת המחיה הקרובה של המטופלים, היא הדרך האופטימלית לגשת לתחילת הטיפול, ולהכין את המטופלים למיצוי מלא שלו בעזרת כל המידע החיוני.

המידע החיוני שעל מטופלי קנאביס חדשים לדעת בתחילת הדרך כולל הכרה של דרכי הצריכה השונות של קנאביס רפואי, למידה על תופעות הלוואי של השיטות הללו ושל השימוש במוצרי קנאביס רפואי מסוגים שונים, הסבר על התנגשות תרופתית בין הקנאביס לבין תרופות אחרות בהן נעשה שימוש, ועוד מידע חיוני על מהלך הטיפול, טיפים לקיום אופטימלי שלו שכולל הימנעות מבעיות, ושאר עצות וליווי אישי לאורך הדרך. המידע החיוני שמקבל המטופל, ועצם הליווי הצמוד וההדרכה בעולם חדש, הופכים את ההדרכה הראשונית למרכיב חיוני להצלחת הטיפול, שצריך להתבצע כהלכה.

הדרכת מטופלי קנאביס ובני משפחותיהם – איך ואיפה עוברים אותה?

הדרכה ראשונית לצורך תחילת הטיפול בקנאביס רפואי, מועברת על ידי מספר גורמים. בין הגורמים המעבירים כיום הדרכות כאלו ניתן למנות צוותי הדרכה פנימיים של חברות הקנאביס הרפואי, אך מרבית ההדרכות מועברות על ידי יועצים חיצוניים פרטיים, לרוב מטופלי קנאביס רפואי בעצמם, שמלווים כבר שנים רבות אלפי מטופלים מתחילת דרכם.

 יועצים פרטיים המתמחים בקנאביס רפואי הם אלו המלווים מטופלי קנאביס באופן פרטי וישיר, בשונה מצוותי ההדרכה שפועלים בעיקר בתוך החברות עצמן, ואצלם נמצאים הניסיון והכלים להצלחה טיפולית גם במקרים המורכבים ביותר. ליווי והדרכה במסגרת כזו מאפשר למידה לא רק אודות הפרטים הטכניים של הטיפול ומהלכו, אלא גם על המסגרת הפרקטית בה הוא מתקיים במקביל לחיי היום יום, תוך התבססות על ניסיון רב שנובע ממעורבות אישית במקרים רבים ומגוונים.

ייעוץ והדרכת מטופלי קנאביס רפואי מתבצעים בדרך כלל בקליניקה של שירות הייעוץ, אך קיים גם שירות של הדרכה אצל המטופל, במקרים בהם הוא אינו יכול לצאת מביתו הפרטי או נאלץ לעבור את ההדרכה בסביבת מוסד רפואי בו הוא שוהה. כמו כן, ישנן הדרכות שמתקיימות רק עבור בני המשפחה של המטופל, במקרים בהם מדובר במטופל שחייב להימצא בהשגחה מתמדת, אך לרוב ההדרכה צריכה לכלול את המטופל עצמו, שצריך להיות האדם הראשון והעיקרי שמחזיק בכל המידע, הכלים החיוניים והביטחון האישי.

יש לכם שאלות על קנאביס רפואי? צריכים ייעוץ, עזרה והכוונה בדרך לטיפול? ירוק שירותי רפואה מציעה לכם שירות אישי שיביא אתכם כל הדרך אל המרשם, וילווה אתכם לאורך כל התהליך מרגע קבלתו ועד סיום הטיפול. פנו אלינו, ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, בקשה או תחילת תהליך בירור.

הפוסט הדרכה למטופלי קנאביס רפואי ומשפחותיהם הופיע לראשונה ב-ירוק שירותי רפואה.