< חזור למבזקים

עיריית אמסטרדם שוקלת לאסור כניסת תיירים לקופישופס

אמסטרדם היא אחת הערים המתוירות ביותר בעולם, בין הירת בזכות מעמדה בתור "עיר החטאים של אירופה" בה קיימת גישה רחבה לא רק לקנאביס לצרכי פנאי אלא גם לשירותי מין, סמים אחרים ונושאים נוספים מהם מוטרדים שלטונות העיר כבר שנים רבות. בתחילת השנה התחילה העירייה באמסטרדם לשקול מהלכי חקיקה שונים, בין היתר כאלה שימנעו מתיירים גישה חופשית לקופישופס – חנויות המוכרות קנאביס חוקי.

פרסומים בתקשורת מכנים את המהלך "ניסיון לאזן בין איכות חיי המקומיים ודרישות המבקרים" בניסיון ליצור עיר שמתאימה לא רק לתיירים הרבים שמעשירים אותה מדי שנה אלא גם לאנשים שחיים בה, אשר רבים מהם סובלים מהתנהגותם של התיירים, המזבל שהם משאירים אחריהם ומשאר נושאים עליהם מקבלת העירייה תלונות באופן מתמיד.

ניסיונות החקיקה החדשים נגד תיירות קופישופס מגיעים בעקבות סקר שנערך לאחרונה בהזמנת ראש העיר, פמקה הלסמה (Femke halsema) – סקר אשר חשף כי יותר ממחצית מהתיירים הצעירים שהגיעו לעיר בשנתיים האחרונות הגיעו בעיקר כדי לבקר בקופישופס המפורסמים שלה. יש לציין כי צעדים דומים מצד העיריה ומצד ראשי עיר קודמים היו בתכנון בעבר, אפילו בניסיון יישום, אך עדיין מעולם אף אחד מהם לא "תפס" בשטח לטווח הארוך.