< חזור למבזקים

סיכום שנת לגליזציה בקנדה: מכירות של 908 מיליון דולר

ממשלת קנדה חוגגת בחודש האחרון שנה מאז אישור הלגליזציה הרשמית, בעקבותו הגיע דרך חתחתים לא פשוטה שעתה הגיעה כבר לנקודת פיצוץ. בסיכום שנה של מכירות קנאביס חוקי בקנדה, הממשל המקומי עומד על סיכום של כמיליארד דולר בסך המכירות הכולל, ממנו ייגזרו עשרות מיליוני דולרים ברווחי מס ישר לקופת המדינה.

קנאביס חוקי לחלוטין בקנדה אך במסגרת החוק ישנן עיירות, ערים ואפילו מחוזות שלמים שלא מתירים רכישה או שימוש בקנאביס. בכל מקרה, מדובר בעבירה שלכל היותר תזכה אתכם בנזיפה קלה משוטר שייכבה לכם את הג'וינט או שפשוט תיתקלו בחוסר יכולת לרכוש קנאביס במקום מסוים, אבל בסך הכל הלגליזציה בקנדה רק מתרחבת מרגע לרגע, ואחרי סיכום השנה המוצלח היא רק תתעצם עם הזמן וצפויה לשל את עצמה כבר בשנה הקרובה.

היקף המכירות השנתי המדויק שנמדד הוא 907,833,000 דולר, שנצברו במהלך 11 החודשים שחלפו מחודש אוקטובר 2018 ועד עד חודש ספטמבר 2019. נכון לכעת, מדד המכירות החודשי עומד על כ-122 מיליון דולר בחודש, עם צפי להרחבות נוספת לפני הגעה לנקודת איזון בהיקף המכירות לטווח הארוך. הנתון שנמדד בפועל אינו עומד בציפיות הגבוהות שהציבו התחזיות הממשלתיות, שבתחילת הדרך ניבאו צפי מכירות של 2-3 מיליארד דולר בשנה הראשונה, אך זאת עקב ההתחלה הלא פשוטה (מיעוט חנויות ובעיות רגולציה) בהן נתקל המהלך בתחילה.