< חזור למבזקים

חברות קנאביס בישראל במשבר קורונה – "לא נפקיר מטופלים"

נגיף הקורונה, שהולך ומקבל אט אט מעמד של אסון גלובלי בהתהוות, מתפשט במהירות בעולם ובפרט בישראל (כ-100 מקרים מאובחנים) והוביל בימים האחרונים לצניחה בשווי של מניות חברות קנאביס רבות בבורסות שונות בעולם – חלקן איבדו בתוך כמה ימים עד 50% משוויין ולעיתים מעט למעלה לכך. רק אמש (ג') נרשמה התאוששות קלה במרבית המניות, אך באופן כללי המצב עדיין נמצא בירידה ולא התאזן.

למרות פניות בנושא קנאביס רפואי שהגיעו בימים האחרונים אל משרד הבריאות, עדיין לא פורסמו נכון לכרגע נהלים או פרוטוקולים לעת משבר מיוחדת מטעם היחידה לקנאביס רפואי שמיועדים להתוות הנחיות פעילות חדשות או נהלי עבודה וחלוקה מיוחדים עבור אספקה למטופלים שנדבקו בקורונה או אשר נמצאים בבידוד בגלל חשד להידבקות. לפי פרסומים בתקשורת, נכון להיום עדיין על מטופלי קנאביס שנמצאים בבידוד.

ההתבטאות העיקרית של חברות הקנאביס העיקרית בכלי התקשורת השונים כללה ניחום כללי כלפי המטופלים והתחייבות "לא להפקיר אף אחד", תוף התמודדות עם האתגר הלוגיסטי, בדיוק כפי שנעשה בעיתות משבר מסוגים אחרים כמו למשל בעת מלחמה או מבצע צבאי בעזה וירי טילים על יישובי הדרום. גם כעת, החברות מתחייבות להמשיך לספק שירות גם למי שנמצא בבידוד וגם למי שאובחן כחולה ואינו מאושפז במצב שלא מאפשר לו לקבל את האספקה החודשית.