< חזור למבזקים

מטופלי הקנאביס בפנייה לבג"צ: "להקפיא את הרפורמה"

הקרב בין משרד הבריאות ורפורמת הקנאביס הרפואי לבין המטופלים, שחלק מהם עדיין מתנגדים לה באופן נחרץ בשל סיבות מגוונות כמו מחסור במלאי מוצרים, עליית מחירים והגבלת מינונים, ממשיך כעת בפנייה נוספת של המטופלים לבג"צ בדרישה להקפיא את התקדמות הרפורמה, שאמורה לחזור ליישום מלא בסוף חודש מרץ.

עמותת הקנאביס הרפואי, שמייצגת את המטופלים במאבקם מול משרד הבריאות, הגישה הבוקר (יום ג’) פנייה מפורטת לבג"צ הנוגעת להקפאת הרפורמה – מהלך שכולל בין היתר גם הארכה של תוקף הרישיונות הישנים שקיימים ביידי המטופלים – לאורך 6 חודשים נוספים עד לתאריך 30.9.2020, בו אמורות להתקבל החלטות, לכל הפחות ראשוניות, בנוגע לכלל הטענות בנושא הרפורמה ויישומה.

עיקר הפנייה עוסק בבעיות המרכזיות של יישום הרפורמה עד כה: שינוי משמעותי ברכיבים הפעילים שקיימים במוצרי הקנאביס, זאת בצל המעבר ממודל של "זני קנאביס" למודל של "מוצרי קנאביס" שכולל פסילה של זנים רבים – שינויים שגרומים יחדיו "לקטיעת הרצף הטיפולי" של אלפי ואף עשרות אלפי מטופלים בישראל.

הדיון הבא בנושא ייערך בתאריך ה-4.3, יומיים לאחר תאריך הבחירות (סיבוב שלישי) ובו עשוי להיקבע העתיד, לפחות הקרוב, של הפעילות בענף הקנאביס בישראל. אם השופטים יקבלו את העתירה, הרפורמה צפויה להיות מוקפאת ל-6 חודשים נוספים עד לסוף חודש ספטמבר 2020.