< חזור למבזקים

באופק – מיזוג בין 'קנדוק' לחברת 'סלקט'?

חברת 'אינטרקיור' הישראלית, הבעלים של 100% ממניות חברת הקנאביס הרפואי הוותיקה 'קנדוק' שפועלת כבר נשים רבות בשוק הישראלי, הודיעה על חתימה על חוזה (חלק ראשון מבין שניים, כאשר הנשי נמצא במו"מ) בין חברת 'קנדוק' מול חברת 'סלקט' על רכישה ושיתוף פעולה נרחב בין שתי החברות. חברת 'סלקט' מתמחה בטיפול במחלות של מערכת החיסון באמצעות תאי גזע ונסחרה בעבר בבורסה, אך מאז איבדה כ-95% מערך המנייה שלה.

'קנדוק' פועלת כיום רק בשוק הישראלי אך יש לה הסכמי סחר נרחבים עם חברת 'טילריי' הקנדית, בניהם הסכם לייבוא ומכירה של מוצרי 'טילריי' בישראל והסכם לשיווק של מוצרי 'קנדוק' באמצעות חברת 'טילריי' בשוק הקנדי, זאת לכשיתאפשר יצוא של קנאביס רפואי מישראל לכל מדינות העולם או לקנדה באופן פרטני.

במסגרת ההסכם שנחתם בין החברות, 'אינטרקיור' תקבל נתח של 19% ממניות 'סלקט' ובתמורה תמסור לחברה ידע בתחום פיתוח וייצור מוצרי קנאביס המיועדים להפחתת השימוש במשככי כאבים אופיאטים. כמו כן כולל ההסכם התחייבות של 'סלקט' לרכוש חומר גלם מחברת 'קנדוק' בסכום כולל של 18 מיליון דולר לאורך תקופה של חמש שנים (החל משנת 2020 ועד סוף שנת 2024). לאחר מכן, כך לפי פרסומים בתקשורת, חברת 'קנדוק' תשווק מוצרי קנאביס ייעודיים לשימוש זה, תחת המותג "סלקט", בישראל ובעולם.