< חזור למבזקים

ניסוי ישראלי חדש בקנאביס הראה פוטנציאל טיפול בתאים סרטניים

חברות הקנאביס הרפואי 'יוניבו' (מספר נייר 1093558) ו'כן פייט' (מספר נייר 1094473) הודיעו על תוצאותיו של ניסוי חדש שבחן את הסגולות הרפואיות של פורמולציית קנאביס רפואי חדשה שפותחה בשיתוף פעולה של שתיהן. הפורמולוציה היא הרכב של קנאבינואידים וחומרים פעילים אחרים המופקים מצמח הקנאביס בריכוז מסוים, שפותחה בתהליך ארוך של בדיקות מעבדה.

על פי הדיווח של החברות שפורסם בתקשורת, החוקרים במחקר העלו ממצאים חיוביים הנוגעים להשפעתה של הפרומולציה שנבדקה על תאים חולים בעלי קולטנים 3A, שמצויים בין היתר בתאים סרטניים. ממצאים אלו מראים פוטנציאל לטיפול מבוסס פורמולציה זו לטיפול במספר אפיקים שונים בתהליך ההתרבות וההתפתחות של תאי סרטניים, או בתהליך סימונם להשמדה על ידי מנגנון ההרס התאי הטבעי של הגוף, אך הם ראשוניים מדי כדי להוות צבר ידע קליני עליו ניתח לפתח מתודיקת טיפול.

בהסתמך על ממצאי המחקר, פורסם כי חברת 'כן פייט' הגישה בקשה לרישום פטנט רפואי, שאם יאושר יהיה בבעלות משותפת של שתי החברות. תהליך זה דומה לתהליך שעשתה חברת GW Pharma בבריטניה, במהלו היא רשמה תרופה מבוססת CBD (שאינה מכילה חומרים פעילים אחרים) בתור פטנט רפואי מאושר.