< חזור למבזקים

ועדות הסנאט במקסיקו אישרו את הצעת הלגליזציה

ועדות הסנאט של מקסיקו – וועדת הכלכלה, המסחר, הבריאות, חוק, משפט מחקרי ובריאות הציבור – אישרו את הצעת הלגליזציה שעלתה על שולחנן בשבוע שעבר, בהצבעה כוללת סופית של 26-7 בעד. כעת ממתינה ההצעה להצבעה אל מול כל חברי הסנאט (Floor vote) בה היא עשויה להיות מאושרת בתהליך מהיר, שיכניס אותה לתוקף בתוך מספר חודשים בודדים לאחר אישור של חבר הסגנים (Chamber of Deputies).

ההצעה החדשה קובעת לגליזציה מלאה של קנאביס לכל אדם מעל גיל 18 המעוניין לצרוך קנאביס למטרות רפואה או פנאי, שיוכל מעת אישורה לשאת על גופו עד 28 גרם של קנאביס לשימוש עצמי במסגרת החוק. עוד קובעת ההצעה היתר גידול של עד 20 צמחים רשומים לכל אדם – לפי היקף ייצור יבול שנתי של עד 480 גרם בשנה לשם צריכה עצמית מותרת. מטופלי קנאביס רפואי שהנם בעלי אישור צריכה וטיפול מהרופא המומחה שלהם, יוכלו להגיש בקשה לקבלת היתר גידול רחב יותר שכולל אישור לכמות כפולה מזו המותרת לאנשים הצורכים קנאביס למטרות פנאי.

כל הנהלים, ההנחיות, תהליכי הפיתוח והאחריות ליישום הלגליזציה, ברמה הכלל-ארצית, תנוח על כתפיו של גוף רגולטורי חדש, שייקום במידה וההצעה תאושר. גוף זה ייקרא האגודה המקסיקנית לרגולציה ובקרה על שוק הקנאביס החוקי (TMIRCC) והוא צפוי להיות מורכב מחברי סנאט מכל קצוות הקשת הפוליטית, שכולם מסכימים כמעט פה אחד על מודל הלגליזציה החדש. ייתכן כי יהיו שינויים מסוימים במודל הקיים לפני שהוא יעבור את ההצבעה בפני חברי הסנאט, בהתאם לדרישותיהם של מספר מתנגדים בודדים.