< חזור למבזקים

נתניהו הודיע: נפתח דיון על לגליזציה מלאה בישראל

לקראת מערכת הבחירות השלישית ברציפות, הודיע השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי אחד הנושאים שידונו לאחר הבחירות הוא לגליזציה מלאה של קנאביס בישראל, כך לפי פרסומים בתקשורת לאחר הודעה שפורסמה בעמוד הטוויטר של נתניהו.

עיקר התוכנית שעל יישומה הודיע נתניהו הוא מחיקה של תיקים פליליים על עבירות קנאביס, עשרות אלפים במספר, שנפתחו בגין עבירות קלות כמו שימוש אישי והחזקה שלא בכוונה לסחר. בנוסף, כללה ההודעה התייחסות לכך שאותה הוועדה שתהיה אחראית על יישום החקיקה בנוגע לתיקים הפליליים, תבחן באופן כללי את האפשרות של "ייבוא" מודל הלגליזציה של קנדה לצורך יישום עתידי בישראל.

"בחנתי הנושא והחלטתי על קידום מחיקת רישום פלילי לעשרות אלפי ישראלים על שימוש אישי והחזקה בקנאביס, דבר שגורם סבל מיותר לרבים ועומס בבתי המשפט. השר אוחנה החל בעבודה בנושא והוא יעמוד בראש ועדה עם גורמי מקצוע ואורן ליבוביץ׳ יו״ר ״עלה ירוק״, שתבחן את ייבוא המודל הקנדי להסדרת שוק חוקי בישראל", כך לשון ההודעה שפורסמה אמש (23.2) בעמוד הטוויטר האישי של ראש הממשלה.

נכון לכעת לא ידוע מה יהיה מצב הכנסת והממשלה לאחר הבחירות, והאם ראש הממשלה נתניהו יחזור לכהן בתור ראש ממשלה קבוע או אפילו זמני. לאחר הבחירות, ספירת הקולות וייצוב הגושים והמפלגות, יחלו הסדרים קואליציונים שבסופם יהיה אפשר להתחיל לחזות את עתיד המהלך.