< חזור למבזקים

'פנאקסיה' תשתתף במחקר חדש שינסה לסייע לילדים אוטיסטים

חברת הקנאביס הרפואי הישראלית 'פנאקסיה' תשתף פעולה עם מכון סקולטק, שהוא מכון מחקר מדעי במוסקבה שהוקם על ידי מספר גורמים מחקריים ובין היתר על ידי אוניברסיטת MIT האמריקאית, כחלק ממחקר חדש שינסה לסייע לילדים אוטיסטים בעזרת תרופות מבוססות קנאבינואידים ויפעל במטרה ממוקדת לזהות את החומרים הפעילים הקיימים בקנאביס וקשורים לטיפול בתסמונת ובשלל מאפייניה.

מנגנון הפעולה של תסמונת האוטיזם והמאפיינים הפסיכולוגיים וההתנהגותיים שלה טרם פוענח בעולם המדע והרפואה המודרני, וכיום קנאביס רפואי (תמציות מבוססות CBD עם מעט THC) מהווה את הטיפול היעיל ביותר נגד התקפים אפילפטיים, זאת בעיקר בשל היותו טיפול חסר תופעות לוואי. על פי דיווחים של הורים שילדיהם לוקים בתסמונת, טיפול בקנאביס רפואי מסייע להם לישון טוב יותר, להיות רגועים יותר במהלך כל היום וליצור תקשורת רחבה ומשמעותית יותר עם ההורים ולעיתים גם עם שאר בני המשפחה.

במסגרת שיתוף הפעולה המחקרי תעביר חברת 'פנאקסיה' תעביר למכון סקולטק נתונים הנוגעים לחומרים הפעילים שקיימים במאות אצוות של קנאביס רפואי, הניתן כטיפול לילדים אוטיסטים. אצוות אלו נדגמו ופורקו לכדי מאות מרכיבים פעילים ולא פעילים הקיימים בהם. במקביל תעביר החברה נתונים אישיים יותר שימלאו בשאלון הורי הילדים המטופלים, באמצעותם יהיה ניתן להסיק את יעילותם של החומרים הללו באפיק הטיפולי ובהעלמת או דיכוי מאפייני התסמונת.