< חזור למבזקים

נדחתה העתירה של עמוס סילבר – לא יוכל להתמודד לכנסת

מייסד "טלגראס" עמוס סילבר, אשר בימים אלה נמצא במעצר בישראל אחרי שהיה במעצר גם באוקראינה, ביקש מוועדת הבחירות של הכנסת להתיר לו להתמודד בבחירות לכנסת שיתקיימו בחודש הבא (2.3.2020). לאחר שנדחה בפעם הראשונה על ידי יו"ר ועדת הבחירות משום שביצע עברה שיש עמה קלון (מעצר של מעל 3 חודשים) הוא הגיש עתירה לבג"ץ כדי שיתאפשר לו להתמודד בבחירות בכל זאת, אך כעת גם זו נדחתה, באופן שפוסל סופית את זכאותו להתמודד בבחירות.

העתירה לבג”ץ שהגיש סילבר נועדה כדי לבטל את החלטת יו”ר ועדת הבחירות, בטענת-נגד לפיה סילבר ריצה מאסר של יותר מ-3 חודשים, אך עקב אישומים בעבירות קלות יחסית – בין היתר מספר מקרים של מכירה/העברה של קנאביס לאנשים פרטיים ומקרה אחד של גידול, אשר לפי הצהרתו של סילבר שפורסמה בתקשורת, כלל עציץ אחד בלבד.

שופטי בג”ץ דחו את עתירתו של סילבר באופן גרוף (פה אחד) וקבעו כי סילבר אכן נושא עמו קלון, זאת בנוסף להיותו בזמן הנוכחי במעצר בעקבות כתב אישום בגין ביצוע עבירות חמורות כגון 'ניהול ארגון פשיעה', 'סחיטה באיומים' ועבירות נוספות. לסיכום, כתבו השופטים בפסק הדין כי “מאחר והעותר נידון בכל אחת מהרשעותיו לעונש מאסר בפועל העולה על 3 חודשים, הרי שהוא אינו זכאי להיבחר לכנסת".