< חזור למבזקים

הלגליזציה באורוגוואי: אחוז הנערים המעשנים קנאביס לא עלה

נתונים חדשים שמפרסמת ממשלת אורוגוואי, המדינה הראשונה בעולם שעשתה לגליזציה מלאה של קנאביס בשנת 2012, נראים כי במהלך 8 השנים שעברו מאז ועד היום, בחלק גדול מהן כבר פועל במדינה שוק קנאביס חוקי וחופשי למבוגרים, אחוז הנערים שצורכים קנאביס במדינה לא השתנה. כלומר, כרגיל, הטענה של מתנגדי הלגליזציה לפיה "הילדים ייפגעו" היא שגויה מיסודה.

הנתונים שפורסמו מראים כי אחוז בני הנוער (עד גיל 17) שצורכים קנאביס במדינה לא עלה בין השנים 2016 ו-2018, זאת למרות התרחבותו של שוק הקנאביס החוקי במדינה. בנוסף, בסוגיות נוספות הנבדקות בסקרים לאומיים וקשורות לקנאביס, לא נרשם שינוי בין השנים 2016 ל-2018 – לא בזמינות של קנאביס לצעירים, לא בתפישת המסוכנות שלו בקרב קהל הצרכנים הצעיר, ולא באחוז הצרכנים שמוכנים להעיד על כך שהם צורכים אותו בגלוי.

הנתונים מבוססים על תוצאות הסקר הלאומי הדו-שנתי, שנערך באופן שגרתי באורוגוואי מאז שנת 2003. הסקר האחרון (שנת 2019) סקר את תשובותיהם של 5,228 תלמידי תיכון בגילאי 13 עד 17 בכ-100 בתי ספר ציבוריים, פרטיים וטכנולוגיים ברחבי המדינה. תוצאות אלה נחשבות למהימנות במיוחד, ולכאלה המשקפות את המצב בפועל בצורה מצוינת.