< חזור למבזקים

קנאבינואיד חדש התגלה במחקר – THCP שחזק יותר מ-THC

קנאבינואיד חדש בשם THCP (בשמו המדעי המלא Δ9-THCP) התגלה במהלך מחקר בקנאביס רפואי שנערך באיטליה, במהלכו צוות חוקרים הצליח לבודד מתוך מלקולות של THC מולקולות שונות, בעלות מבנה ותכונות דומות אך פוטנטיות (רמת חוזקה של חומר פעיל) גבוהה פי עד 33 מזו של THC. קנאבינואיד זה קיים בצמח בריכוז מזערי, וכדי להפיק אותו יש להשתמש בתהליך מדעי מורכב, אך ישנו פוטנציאל להצליח לגדל זני קנאביס המפיקים קנאבינואיד זה באופן טבעי.

המחקר המדובר – A novel phytocannabinoid isolated from Cannabis sativa L. with an in vivo cannabimimetic activity higher than Δ9-tetrahydrocannabinol: Δ9-Tetrahydrocannabiphorol – פורסם בכתב העת המדעי Nature בתאריך ה-30.12 והוא נחשב לאחד המחקרים המשמעותיים ביותר בעולם הקנאביס שפורסמו בסוף השנה האחרונה. בין המסקנות המחקר עולה כי ייתכן ש-THCP הוא האחראי לחלק מתכונותיו הפסיכואקטיביות של THC, אך לא ידוע מספיק אודותיו כדי לקבוע זאת בוודאות.

במהלך המחקר בחנו החוקרים את עוצמת יצירת הקשר של THCP עם הרצפטורים (קולטנים) הקנאבינואידים בגוף, המרכיבים את המערכת האנדוקנאבינואידית. ממצאי המחקר מראים כי THCP נקשר לקולטן CB1 בעוצמה חזקה פי 33 מ-THC ולקולטן CB2 בעוצמה חזקה פי 6 מ-THC, מה שהופך אותו לקנאבינואיד בעל ההשפעה החזקה ביותר שהתגלה עד היום.