< חזור למבזקים

בקרוב בישראל: ייבוא של 250 ק"ג קנאביס מאפריקה על ידי 'טוגדר'

חברת הקנאביס הישראלית (בורסאית) 'טוגדר', שבראשה עומד מפכ”ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו, פותחת לראשונה את שערי הייבוא של שוק הקנאביס הרפואי בישראל לייבוא מאפריקה, לאחר שמשרד הבריאות אישר לה לייבא משלוח ראשון של 250 ק"ג קנאביס רפואי מאוגנדה, בה קיימים מתקני גידול וייצור העומדים בתקנים התואמים לתקן EU-GMP האירופי ולתקן IMC-GAP הישראלי.

הקנאביס אותו מייבאת החברה לישראל מיוצר במתקני הגידול שלה באוגנדה, שהתחילו לפעול לפני מספר שבועות בודדים לאחר שקיבלו את כל ההיתרים הנדרשים מהממשל המקומי. לאחר שהתוצרת תעבור בדיקות איכות וניקיון, ותעמוד בה, היא תיארז מחדש ותועבר לבתי המרקחת ושירותי המשלוחים השונים לצורך מכירה.

פתיחת שערי הייבוא לחברות הפועלות באפריקה, אשר ככל הנראה לא יצטרכו לעמוד באותם הקריטריונים המחמירים של חוות גידול ישראליות, עשויה ליצור "הצפה" בשוק במלאי חדש שיגיע בקרוב בכמויות גדולות מאירופה ואפריקה, וייצור תחרות רבה מאד למגדלים הישראלים. נכון לכעת לא פורסם מידע אודות משלוחים עתידיים מתכוננים, אז סביר להניח שאם המשלוח הראשון יעמוד בקריטריונים ויועבר למכירה למטופלים, החברה תמשיך לייבא מאוגנדה כמויות הולכות וגדלות של קנאביס עם הזמן.