< חזור למבזקים

אוגנדה אישרה הקמת ענף קנאביס רפואי

הקבינט של אוגנדה אישר בסוף חודש ינואר את תחילתו של תהליך הקמת ענף הקנאביס הרפואי במדינה בהיבטים של גידול וייצוא. האישור הסופי של הקבינט התקבל לאחר דיונים רבים שנערכו במשך שנת 2019 ו-2018, אך למרות זאת כבר כשנה וחצי, כך לפי פרסומים בתקשורת, הודיעה חברת “טוגדר” הישראלית כי היא כבר עוסקת בגידול המפ תעשייתי בתחומי המדינה.

לפי הנהלים שיהיו תקפים בשוק הקנאביס הרפואי בחדש של אוגנדה, חברות המעוניינות לגדל קנאביס רפואי או לייצר מוצרי קנאביס רפואי במדינה יהיו צריכות להצטייד בהשקעה ראשונית מכובדת של לפחות 5 מיליון דולר וערבות בנקאית על סכום זהה, בתעודות אישור פעילות ומסחר מרשויות המדינה, פרטים בנקאיים מלאים וחשופים ומספר קריטריונים הנדרשים לפי החוקים החדשים כדי לעסוק בענף הקנאביס המקומי.

החלטת הקבינט ואישור התוכנית קידמו את חברת “טוגדר” בדרך לייצוא קנאביס החוצה מהמדינה והקנו לה אישור מרשות אכיפת הסמים המדינית לייצא קנאביס רפואי למספר מדינות, ביניהן מלטה וישראל. לפי פרסומים בתקשורת, בעקבות האישור שניתן לה, ובעקבות הודעה של החברה על כוונתה לפעול לייבוא מוצרי קנאביס מאוגנדה, מניית החברה עלתה בכ-15% וצפויה להמשיך לעלות.