< חזור למבזקים

שנתיים וחצי מאסר – גזר הדין למנהל רשת "וויד4יו"

שנתיים וחצי מאסר (עונש מדויק של 30 חודשי מאסר בפועל) נגזרו בבית המשפט על משה אדרי, הישראלי שנחשב למנהל רשת "וויד4יו" שפעלה בטלגרם, לאחר שזה נעצר בשנה שעברה והמתין למשפט. חברתו לחיים, אשר חשודה כי ניהלה עמו את הפלטפורמה, ממתינה כעת להחלטת הפרקליטות האם להגיש כתב אישום כנגדה או להסתפק בעונש שהוטל על אדרי בלבד.

משה אדרי הוא בן דודו של מנכ”ל המשרד לביטחון פנים, צ’יקו אדרי, וכעת הוא נשלח ל-30 חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשע סופית בניהול הרשת, שהתנהלה בדומה לרשת “טלגראס”. לפני כשנה נעצר אדרי בעת שנחת בנתב”ג, ולאחר מכן הוא הואשם בסחר בסמים, תיווך בעסקי סמים וניהול ארגון פשיעה, וכעת נדון ל-30 חודשי מאסר.

עו"ד בר צבי המייצג את אדרי, טען לפי פרסומים בתקשורת כי אין נתונים מדויקים שיכולים ללמד על היקף העסקאות שהתבצע בפלטפורמה, ולכן העמדתו של אדרי לדין במקביל לאי ההעמדה לדין של אחרים שהיו קשורים לכאורה לפעילות הרשת, היא פעולה של אכיפה בררנית בלתי מוצדקת. כמו כן הבהיר העו"ד המייצג את הנאשם כי הנאשם השתחרר ממאסר בשנת 2014 ומאז "לא מצא את עצמו" ולכן נגרר לביצוע עבירות נוספות, אך לאחר שהודה בכל העבירות המיוחסות לו הוא מצפה לקבל הקלה בעונש בהמשך הדרך.