< חזור למבזקים

אוניברסיטת מזרח אילינוי מציגה: מסלול שני בארה"ב לתואר בקנאביס

אוניברסיטת WIU (קיצור Western Illinois University) ממזרח מדינת אילינוי בארה"ב הולכת בעקבותיה של אוניברסיטת קולורדו (Colorado State University) ופותחת מסלול שני בארה"ב ללימודי קנאביס גבוהים – מסלול ייעודי בו ילמדו הסטודנטים כל נושא שקשור בטיפול בקנאביס רפואי ובעיקר בגידול קנאביס למטרות מסחריות בהיבט החקלאי.

המסלול ללימודי קנאביס באוניברסיטת WIU הוא אינו מסלול מרכזי (Major) אלא מסלול משנה ללימודים מקיפים (Minor) שנחשב למסלול השני בחשיבותו בתואר. נכון לכעת ניתן ללמוד את המסלול החדש יחד עם כל מסלול מדעי או חברתי, שכן כרגע הוא מסלול חדש שפתוח לכולם ללא הגבלות של היצע וביקוש.

בוגרי המסלול יקבלו תעודה של מומחה לגידול ולימודי קנאביס מטעם האוניברסיטה, ששוות ערך ברמת המקצועיות והיקף התוכן והלימוד שלה לתעודה שמציעה Colorado State University כבר למעלה משנתיים. נכון להיום אלו שני המסלולים היחידים בארה"ב המציעים שילוב של לימודי קנאביס מקצועיים עם תואר ראשון מלא, אך בקרוב צפוים להיפתח מסלולים נוספים במדינות קליפורניה ונבדה, בשתיהן קיימת לגליזציה מלאה של קנאביס לצרכי פנאי ומתבצעות מכירות קנאביס חופשיות לציבור הרחב.